עצמאי? - כדאי שתתחיל לחסוך לפנסיה ותבטיח את עתידך הכלכלי גם במקרה של מחלה או תאונה.
 
 
 
תגמולים לעצמאי
תגמולים לעצמאי - גבי אקילוב סוכן ביטוח
להיות עצמאי זה להבין שאתה אחראי לגורלך העסקי והכלכלי במלוא מובן המילה. לעצמאי אין מעסיק שידאג לו לארוחות או להסעות ובוודאי לא לשכר עבודה ו/או פנסיה.
מי שבחר להיות עצמאי (כמוני, למשל), צריך להפנים שבמקרה של תאונה או מחלה שתמנע ממנו להמשיך להתפרנס במלוא המרץ- לא יהיה מי שידאג לו- חוץ מהביטוח. כמו-כן, עצמאי צריך להפריש לעצמו תשלומים חודשיים לפנסיה כדי שתהיה לו פנסיה לכשיפרוש. בנוסף לכך, צריך לקחת בחשבון גם את הגרוע מכל- פטירה באופן פתאומי. במקרה כזה צריך להבטיח את עתיד המשפחה, את בת/בן הזוג ואת הילדים.
המדינה מעודדת אותנו להפריש לפנסיה ולביטוח ע"י הטבות מס שונות ולעצמאיים זה מאוד כדאי. עצמאי רשאי להפריש כספים חודשיים לאחד מהמכשירים הפנסיוניים הקיימים בשוק, דהיינו: ביטוח לעצמאי (כמו ביטוח מנהלים), קרן פנסיה ו/או קופת גמל.
ישנם הבדלים רבים בין המוצרים וכדי לבחור את המוצר הנכון עבורך- חובה להתייעץ עם סוכן ביטוח מקצועי ומנוסה.
כמו-כן, ישנן הטבות מס לעצמאי גם עבור הפרשה לקרן השתלמות (חיסכון לטווח בינוני של 6 שנים) וגם עבור הפרשה לביטוח אובדן כושר עבודה וביטוח למקרה מוות ("ריסק"). את כל הטבות המס כדאי לנצל, כי כשנותנים לך- קח!
 
כיצד מחושבות הטבות המס?
הטבות המס מחולקות לשני סעיפים עיקריים בחוק: סעיף זיכוי (סעיף 45) וסעיף ניכוי (סעיף 47). ישנם עוד סעיפי הטבות מס וכדי ללמוד את
הנושא לעומק כדאי לקבוע פגישה עם סוכן ביטוח מקצועי ומנוסה. (רואה חשבון לא תמיד מבין את הנושאים הללו לעומק כי זה לא עיקר עיסוקו).
סעיף זיכוי - המשמעות היא שהחוסך מקבל 25% עד 35% החזר עבור הפקדותיו השנתיות לחיסכון או לביטוח. למשל אם הפקדתי לביטוח
חיים 6,000 ש"ח בשנה- אקבל בחזרה ממס-הכנסה 1,500 ש"ח (25% במקרה זה).
סעיף ניכוי - המשמעות היא שהחוסך מדווח על ההוצאה לחיסכון כ"הוצאה מוכרת" ומכאן שההפקדות השנתיות לחיסכון מנוכות מסך הפידיון
של העצמאי או של העסק וכך החוסך משלם הרבה פחות מס-הכנסה וביטוח לאומי, בהתאם לגובה המס השולי שלו.

כמובן שבכל מקרה יש תקרה להטבות המס, אך ניתן להרוויח כל שנה תשלומי מס-הכנסה וביטוח לאומי של עד כ-20,000 ש"ח ואף למעלה מכך!

לעניות דעתי, חיסכון פנסיוני של עצמאיים עד גובה התקרה המותרת הינו החיסכון הנושא את התשואה הגבוהה ביותר שניתן לקבל, בזכות הטבות המס. מדובר על חיסכון הנושא תשואה של עד כ-70% בשנה !! (בחישוב לאורך השנים, לבעלי הכנסות גבוהות, הכולל גם את הטבות המס וגם את התשואה המושגת ע"י חברת הביטוח או הגוף המנהל).

שימו לב: נתקלתי בהרבה מקרים של עצמאיים שמפקידים סכום חד-פעמי גדול לקראת תום שנת המס כדי לנצל את הטבות המס, במקום להפקיד סכום חודשי קבוע. זאת לא התנהלות חכמה לדעתי, כי כשאתה מפקיד 20,000 ש"ח למשל בסוף דצמבר במקום להפקיד 1,666 ש"ח לחודש כבר מינואר של אותה שנה - אתה מפסיד את התשואה שהושגה במהלך השנה (בדרך כלל תשואה חיובית), אתה גם מכביד על עצמך בסוף השנה במקום לפרוס את התשלומים, ובהרבה מקרים אתה מגלה לקראת סוף השנה שאתה יכול להפקיד רק סכום קטן של 5,000-6,000 ש"ח במקום 20,000 ש"ח או יותר... או שאין לך בכלל אפשרות להפקיד כספים כרגע ואז אתה עלול "להחמיץ את הרכבת"... (זה אומר שהפסדת הטבות מס של עד 20,000 ש"ח באותה שנה!). כמו-כן, במקרה שיש לך מוצר פנסיוני הכולל כיסויים ביטוחיים, ואתה לא משלם באופן חודשי קבוע- אתה פוגע בכיסוי הביטוחי שלך באופן משמעותי. בקיצור - כדאי וצריך להפקיד חודש בחודשו בהוראת קבע
 
סיכום היתרונות של חיסכון פנסיוני/ביטוחי לעצמאי:
  • בניית קצבה פנסיונית לגיל הפרישה.
  • קבלת פיצוי חודשי במקרה של אובדן כושר העבודה כתחליף לפרנסה.
  • קבלת סכום חד-פעמי גבוה או קצבת שארים במקרה מוות.
  • ניצול הטבות המס.
  • בניית נכס פיננסי חוץ-בנקאי למקרה של צורך בהלוואה לכל מטרה.

שורה תחתונה - חיסכון פנסיוני לעצמאי = ביטחון כלכלי אמיתי!

לבניית המערך הפנסיוני שלכם ולניצול מקסימלי של הטבות המס - התקשרו 052-6222944 גבי אקילוב
או השאירו פרטים בתיבת "צור קשר". 
חדשות

ברוכים הבאים לאתר!

שנת 2020 ועדיין לא הפקדת כספים לטובת פנסיית חובה לעצמאיים?
כל עצמאי שפעיל מעל חצי שנה מחוייב להפקיד כספים לפנסיה ולהבטיח את עתידו. כדאי שניפגש!
בשנה האחרונה חלו שינויים רבים שנוגעים בכל אחד מאיתנו. כדי להבין "מי נגד מי" ומה יוצא לכם מכך - התקשרו לתאם פגישה והכל יוסבר לכם בפשטות:
 052-6222944 גבי 

צריכים בדיקה מקיפה של תיק הביטוחים שלכם?  - פשוט שלחו לי צילומי ת.ז. שלכם ואני אתחיל לעבוד.
מבטיח שאמצא איך לשפר לכם את הכיסוי תוך צמצום אפשרי של העלויות שלכם (כרוך בתשלום).

עידן חדש בביטוחי הבריאות - החל משנת 2016 - ביטוחי הבריאות הם בגרסה חדשה ומעודכנת! מרכיב הניתוחים בישראל הפך להיות במבנה של "פוליסה אחידה". שאר המרכיבים כמו תרופות או השתלות או בדיקות הריון וכדומה- ניתנים לרכישה גם בנפרד. לפרטים ולהתאמה אישית של הביטוחים החשובים הללו -
צרו קשר!

עוד לא רכשתם ביטוח בריאות? אל תחמיצו את  מבצע הענק של מגדל! הנחות גדולות של עד 25% ל-5 שנים
במחיר לרוכשים ביטוח בריאות!
על ביטוחי בריאות קראו כאן

לוקחים משכנתא?
אל תתפתו לרכוש ביטוחי משכנתא באמצעות הבנק! הביטוח שם אינו מכסה מספיק והאחריות תיפול עליכם!
פנו אליי לקבלת הצעה משתלמת בלי שתוותרו על שירות אישי של סוכן-ביטוח!
כל הפרטים כאן


 
צור קשר
שם
טלפון
דוא"ל
הערות
 
 
בניית אתרים