עובד-מדינה? כדאי לשפר את קופת הגמל שלכם עבור מרכיב השכר של "החזר הוצאות"
 
 
 

קופת גמל

מהי קופת גמל?

זהו מכשיר פנסיוני שמטרתו צבירת כספים לגיל הפרישה. הגוף המנהל גובה דמי-ניהול מהצבירה ו/או מההפקדות החודשיות, ומנסה להשיג תשואות מיטביות עבור החוסך.

קופת גמל מנוהל ע"י תקנון ולא מדובר בחוזה אישי, ולכן הגוף המנהל יכול לשנות את דמי-הניהול, גם לרעת הלקוח, וכמו-כן, בקופת גמל אין מקדמי קצבה מובטחים (ניתן לקרוא על-כך יותר בלשונית "ביטוח מנהלים" ובלשונית "קרן פנסיה").

קופת הגמל היא לחסכון בלבד, ללא כיסוי ביטוחי כגון אובדן כושר עבודה או מקרה פטירה בטרם עת.  כיסויים אלו ניתנים לרכישה בנפרד.

קופות הגמל הן מכשיר פנסיוני המעניק הטבות מס לחוסכים ופטור ממס רווחי-הון עד תקרה, בדומה לביטוח מנהלים או קרן פנסיה.

עד סוף שנת 2004 קופות הגמל היו מכשיר חסכון לטווח בינוני, של 15 שנה, והמפקידים בקופות אלה, נהנו מהטבות מס. את הסכום שנצבר בקופה היה ניתן למשוך כסכום חד-פעמי גבוה, אך כחלק מהשינויים הפנסיונים הרבים שאגף הפיקוח על הביטוח במשרד האוצר הוביל בשנים האחרונות, בוטלה אפשרות זו, וכיום לא ניתן לפדות את כספי קופת הגמל כסכום חד-פעמי, אלא אם כבר קיימת "קצבה חודשית מזערית" של כ-4,500 ₪ לפחות. ישנם עוד מס' מקרים חריגים המאפשרים משיכה הונית מהקופה, אך ככלל, פדיון הכספים מקופות הגמל החל משנת 2008
("תיקון 3") מתאפשר רק מגיל הפרישה ורק לאחר המרה לקצבה חודשית.

מאז "תיקון 3" שהחל ב-2008, המחייב, בין השאר, הפרשה פנסיונית הכוללת כיסוי ביטוחי לעובדים, חלה ירידה חדה בהפרשות החדשות לקופות הגמל ע"י מעסיקים, בין השאר, משום שאין בהן כיסוי ביטוחי לאובדן כושר עבודה ו/או למקרה פטירה.

קופות הגמל נפוצות בעיקר בקרב עובדי-מדינה ומשמשות בעיקר להפרשות עבור מרכיב השכר המכונה "החזר הוצאות". לדעתי, כדאי לדאוג שגם עבור מרכיב שכר זה יהיה כיסוי למקרה של אובדן כושר עבודה. (לקבלת פרטים נוספים לעניין זה – התקשרו אליי להתייעצות- 052-6222944, גבי).

גם בקרב עצמאיים חלה ירידה בהפקדות למכשיר זה, משום שהיתרון הגדול של משיכת כספים לאחר 15 שנה, הופסק.

סיכום

קופת גמל היא מכשיר פנסיוני לכל דבר, והצטרפות לקופה או שינוי או פדיון מחייבים הליך של בירור צרכים והנמקה ללקוח. קופות הגמל עברו שינויים רבים בשנים האחרונות הן בעניין כללי משיכת הכספים והטבות המיסוי והן בעניין דמי-הניהול ו/או הכיסויים הביטוחיים ו/או כספי הפיצויים.

ביצוע פעולה ללא התייעצות עלולה לגרום לכם נזק כספי גדול!

כדי להבין מה עושים עם קופת הגמל שלך – חייבים להיפגש עם סוכן-ביטוח מקצועי ומנוסה שידריך ויכוון אותך כיצד ניתן למקסם את הכדאיות שבהפקדות כספים למכשיר זה.

לעובדי-מדינה וגופים ציבוריים – יש אפשרות לשפר את קופת הגמל שלכם, גם בכיסוי הביטוחי וגם בתשואות.

לבחינה מעמיקה יותר של המצב הפנסיוני שלכם - התקשרו 052-6222944

או השאירו פרטים בתיבת "צור"קשר". 

 

 
חדשות

ברוכים הבאים לאתר!

שנת 2020 ועדיין לא הפקדת כספים לטובת פנסיית חובה לעצמאיים?
כל עצמאי שפעיל מעל חצי שנה מחוייב להפקיד כספים לפנסיה ולהבטיח את עתידו. כדאי שניפגש!
בשנה האחרונה חלו שינויים רבים שנוגעים בכל אחד מאיתנו. כדי להבין "מי נגד מי" ומה יוצא לכם מכך - התקשרו לתאם פגישה והכל יוסבר לכם בפשטות:
 052-6222944 גבי 

צריכים בדיקה מקיפה של תיק הביטוחים שלכם?  - פשוט שלחו לי צילומי ת.ז. שלכם ואני אתחיל לעבוד.
מבטיח שאמצא איך לשפר לכם את הכיסוי תוך צמצום אפשרי של העלויות שלכם (כרוך בתשלום).

עידן חדש בביטוחי הבריאות - החל משנת 2016 - ביטוחי הבריאות הם בגרסה חדשה ומעודכנת! מרכיב הניתוחים בישראל הפך להיות במבנה של "פוליסה אחידה". שאר המרכיבים כמו תרופות או השתלות או בדיקות הריון וכדומה- ניתנים לרכישה גם בנפרד. לפרטים ולהתאמה אישית של הביטוחים החשובים הללו -
צרו קשר!

עוד לא רכשתם ביטוח בריאות? אל תחמיצו את  מבצע הענק של מגדל! הנחות גדולות של עד 25% ל-5 שנים
במחיר לרוכשים ביטוח בריאות!
על ביטוחי בריאות קראו כאן

לוקחים משכנתא?
אל תתפתו לרכוש ביטוחי משכנתא באמצעות הבנק! הביטוח שם אינו מכסה מספיק והאחריות תיפול עליכם!
פנו אליי לקבלת הצעה משתלמת בלי שתוותרו על שירות אישי של סוכן-ביטוח!
כל הפרטים כאן


 
צור קשר
שם
טלפון
דוא"ל
הערות
 
 
בניית אתרים